נטיה או סטיה / אלברט שבות, פנמה

נטיה או סטיה / אלברט שבות, פנמה, מאמר בקובץ pdf

זו בעינה מטרת מצעדי הגאווה: לשדר לי ולבן שלי כי סוף כל סוף המדובר בנורמה נורמטיבית ובנטיה טבעית, ואם-כן אפשר להתמסר לנטיה הזו וגם "לנסות" אותה.

נטיה או סטיהלאחרונה ניתן להבחין בניסיון להטמיע את המחשבה הקלוקלת ביסודה, וכאילו הקהילה הלהטב"ית היא בעלת "נטייה" מינית לא "סטייה" מינית; והיא לא. זאת כי אילו המדובר בסוג של נטייה, ענן של סכנה היה מרחף לאורך כל הדורות מעל האנושות ומאיים לכלותה כי תמיד היה קיום לקהילות הלהט"ב, אך מבחן הקיום האנושי קובע שלא היה שום ענן כזה לאורך כל ההסטוריה האנושית, זאת כי הנטיה ההטרוסקסואלית היא זו שמאז ומתמיד שלטה במין האנושי, ולצד הנטיה הזו חיה לאורך כל הדרך הסטיה המינית של קהילות הלהט"ב.

כלומר הסטיה הזו אינה מדאיגה אותי כלל וכלל, ולכן איני מוצא את הצורך להתנגד לה בדרך זו או אחרת כי היא לא מאיימת על המשך קיומי כאדם, כפי שכל יתר הסטיות לא איימו מעודן על עצם קיומי, תמיד יד הטבע היתה על העליונה ולכן איני חש את הצורך להתערב; הטבע לא צריך את עזרתי.

השאלה איפא שאני מתמודד עימה היום היא לא השאלה המוסרית האם יש מקום לקהילת הלהט"ב בקרבנו או לא, כי התשובה לשאלה הזו אינה קשורה בטעמי, עובדה כי יש להט"בים בקרבנו ואני חולק איתם את חיי בפועל, משרת איתם ומסתפר אצלם וקונה את הבגדים מעיצובם.

איני גם מתמודד עם שאלה דתית של איסור משכב זכר מסיבה פשוטה: איננו חיים במדינת הלכה וטוב שכך, כי אין זה מוסרי לאכוף את ההלכה על מי שבחר לא להיות דתי.

השאלה היחידה שאני מוצא את עצמי עומד מולה ומחייבת אותי להתמודד עימה היא שאלת הכנות וגניבת הדעת.

לאחרונה ואני מדבר על כשלושה עשורים, מתפתחת לה תופעה, לא יודע אם מתחת לאף שלנו או מעליו, כלומר איני יודע אם התופעה מתפתחת מאליה או מישהו שולט בה, ועיקרה הוא להטמיע את הגושפנקה הטבעית להגדרה הלהט"בית וכאילו המדובר בנורמה טבעית לכל דבר ועיקר, והמדובר איפא בנטיה לא בסטיה. כך ואם המדובר בנטיה טבעית, אזי אפשר לדידם להפנות את לב האנשים אליה דרך קמפיין מתוחכם של יחסי ציבור, ואף לקדם אותה כמוצר טוב וטבעי באמצעים פרסומאים בפריים טיים תקשורתי.

זו בעינה מטרת מצעדי הגאווה: לשדר לי ולבן שלי כי סוף כל סוף המדובר בנורמה נורמטיבית ובנטיה טבעית, ואם-כן אפשר להתמסר לנטיה הזו וגם "לנסות" אותה.

איני יודע עד כמה אני יכול להיות מושפע מקידום המכירות המלוטש של מוצר כזה, ועד כמה הבן שלי יכול להיות מושפע מקידומו.

כאן המקום לציין כי אהיה מוכן, אם וכאשר, לקבל סטיה זו או אחרת של כל אדם ולבטח אם קרוב הוא אלי, אבל אינני מוכן לקבל את הסטיה הזו מתוך השפעה ממוקדת כלשהי.

לפני התפתחות התופעה הזו, לא הייתי מדקדק בציציות הלהט"ב אם סטיה היא או נטיה, אבל עכשיו לאחר השתרשות תופעת השיווק הממוקדת הזו, מישהו פרץ את החומה הטבעית שלי וניסה לנצל את הכנות שבי ולגנוב את דעתי ואת דעת בני, לכן יש להדגיש בכל דרך ולעמוד על זאת: תופעת הלהט"ב היא סטיה לא נטיה, וכל מי שמבטא את זאת ובכל שפה, כנותו ראויה להערצה על-ידי.