המדור לחיפוש קרובים – רינה מחפשת את חנניה אחיה שנחטף ב- 1949

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/p5bcnW-9

פרשת היעלמות ילדי תימן הוא כינוי לפרשת היעלמותם של פעוטות בני עולים חדשים, בעיקר מתימן, בין השנים 1954-1948. ביסודה של הפרשה עומדת טענתם של הורים רבים כי ילדיהם נעלמו בלי שקיבלו כל מידע מוסמך מה עלה בגורלם.

המדור לחיפוש קרובים – ירון אנוש – אוגוסט 2011 – רינה אברהם בן שוקר מחפשת את חנניה אחיה שנחטף בשנת 49' מבית חולים במחנה עולים. חנניה היה בן שנתיים שנחטף. מבית החולים נמסר למשפחה כי חנניה מת עקב חום גבוה, ואף הציגו "גופה" עטופה בסדין. רינה טוענת כי לא היתה גופה.

רינה ומשפחתה עלו ארצה בשנת 49' מתימן בעליית "מרבד הקסמים", משפחה עם 9 ילדים.

קח לאימוץ. עובדות ויצו מסרו לאימו כי היה שיטפון במעון וכל הילדים מתו. אחותו שהיתה בת 12 עלתה על עקבותיו וגילתה כי נשלח לאימוץ למשפחת ניצולי שואה. אורי גילה בגיל 6 כי הוא מאומץ וכששאל את המאמצת בדבר, מסרה לו כי הלכה לויצו להביא ילד והיו שם ילדים כמו בכלבייה…

מודעות פרסומת

2 מחשבות על “המדור לחיפוש קרובים – רינה מחפשת את חנניה אחיה שנחטף ב- 1949

  1. יש לי תחושה כמעט ודאית שאחותי כנראה נלקחה ממחנה חאשד עוד בשנת 1946.אמי סיפרה לי שאמרו לה שהיא מתה במחנה ,כי הייתה חולה.אמי האמינה וכפליטה לא טרחה לחשוב ששיקרו לה.מעולם לא עשו אזכרה והדבר נראה לי מוזר.חששתי שבגלל קשייה היא אולצה להיפרד מהילדה לטובת הילדה.איני יודע כיצד לבדוק העניין.

    אהבתי

  2. יעקב יקר. סיפור דומה עד כאב .אחותי תרנג'ה פנחס, אותו הזמן ואותה אמירה "הילדה חלתה ומתה" אמי מספרת לאחרונה שבתקופת מלחמת יוהכ"פ ניסו להפגיש בינה לבין אחותי לטענת אמי היא התגוררה בירושליים . אותה תקופה אבי נפטר המצב הרגשי של אמי היה קשה .פגישה לא היתה. אשמח יעקב לשתף אתך פעולה בהעברת מידע בנוגע לחיפוש. בינתיים מידע יחיד שיש לי הוא: רשימת נספים במחנה חאשד מתוך ארכיון הג'וינט שראיתי בספרה של אסתר מאיר גליצנשטיין שמות של 429 מהנספים.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s