מחפשים את עידה מנצור (בת 67.5) נחטפה בגיל שנה וחצי ממחנה העולים עין שמר בשנת 1949 ומותה בויים על ידי גורם ממשלתי – משרד הפנים קובע כי עידה חיה בארץ עד יולי 1963. דוח ועדת קדמי קובע כי עידה נפטרה 16.3.1950 – מה עלה בגורלה של עידה?

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/p5bcnW-dG

ועדת קדמי או ועדת הטיוח בראשה עמד קדמי, מקוממת ומכעיסה, ככל שנחשפים העדויות של ילדי עולי תימן מזרח ובלקן. הוועדה ביצעה מלאכת "העתק-הדבק", כשלא ביצעה בדיקה מינימלית, של פתיחת קבר, לא פירטה היכן קבורים הילדים, ומה עלה גורלם. כל שהיא עשתה זה להעתיק את תשובות בעלי העניין שחטפו את הילדים, ולצטט מגרונם של חוטפי הילדים. בשביל זה לא היה צריך להקים ועדה ולבזבז את זמנם של ההורים האומללים שהיקר להם מכל נתלש מהם. בזיון ועדת קדמי, נפרסת לעיני כל. אין אמת. יש הררי שקרים וילדים שלא יודעים שקרובי משפחתם והוריהם מחפשים אותם עד כלות.

בתיעוד שלפניכם, משרד הפנים קובע, כי עידה מנצור חדלה להיות תושבת הארץ ביולי 1963, קרי עזבה לחו"ל. אין תעודת פטירה, ואילו ועדת קדמי קובעת כי עידה מנצור נפטרה ביום 14.3.1950 בבית חולים תל השומר מדלקת מעיים חריפה ודום לב. המצאות זדוניות ומופרכות על תינוקת בת שנה וחצי. מה האמת? האם עידה מנצור נחטפה לאמריקה? מה עלה בגורלה? השאלות נותרות בלתי פתורות ורק ממשלת ישראל ואותם סוחרי ילדים יכולים להשיב, מה עלה בגורלה של עידה מנצור.

בני המשפחה מעידים, כי הקבר – ריק.

להלן העדות והמסמכים מתחת:

יש לנו דודה (אחות אימי) שנחטפה מהמעברה בעין שמר בתואנה שהיא חולה, וזאת אחרי שסבתא שלי עליה השלום הניקה אותה והעידה כי הילדה בריאה.

בפעם הבאה שסבתא שלי ז"ל הגיעה לבית הילדים כדי להניק את התינוקת, אמרו לה שהילדה נלקחה לבי"ח כיוון שהיתה חולה. הם לא ציינו את שם בית החולים, למרות שנשאלו על כך. למחרת אמרו לסבא שלי ז"ל שהילדה נפטרה. לא הראו לו גופה ולא ביקשו זיהוי.

לא היתה קבורה ולא ישבו "שבעה" על התינוקת. הילדה היתה בת שנה וחצי לערך, כך מספרת אמי ששהתה אף היא במעברה. היא זוכרת את אחותה היטב.

עצוב ומזעזע שניצלו את היותם עולים חדשים שלא מכירים את הממסד ואת השפה כדי לבצע מעשה נפשע שכזה.

שנים אנחנו חיים בתחושת צער, פספוס ותסכול. בכל עבודת שורשים שלי ושל בני משפחתי אנו מציינים את הסיפור הזה.

ניסינו למצוא קצה חוט וקיבלנו מכתב ממשרד הפנים ומועדת החקירה עם מסמכים סותרים:

מצ"ב מסמכים שונים שמעידים כי פעם אחת היתה דודתי עידה מנצור, שזה גם שם סבתי ז"ל, תושבת הארץ עד שנת 1963, ובמסמכים אחרים מופיע כי היא נפטרה מסיבות שונות ומוזרות תחת שמות שונים.

הלוואי שנמצא איזשהו רמז למה שבאמת התחולל באותם ימים. ובתקווה שנמצא את הדודה שחסרה כל כך.

עידה מנצור, חדלה להיות תושבת מדינת ישראל ביולי 1963 – ראו מיד למטה במסמכי ועדת קדמי הקובעים כי היא נפטרה בשנת 1949, קובץ pdf

Document-page-001

עידה מנצור מכתב מקדים לתוצאות הבדיקה חתום על ידי מזכיר הוועדה ליאון בן עזרא

Document-page-002

טיוח תוצאות ועדת החקירה הממלכתית קדמי. שימו לב לשקרים בעמוד האחרון לממצאים, נכתב שעידה נפטרה ביום 16/3/1950, בעוד שמשרד הפנים קובע שעידה מנצור הייתה תושבת ארץ ישראל עד יולי 1963 Document-page-003  Document-page-004 Document-page-005

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s