משפ' גרבי מחפשת את אחותם ילידת 1948 נחטפה בגיל שנה. כנראה קיבלה מספר תעודת זהות עוקב לאחותה סיגלית ג'רבי – מזהים אישה בת 68 שנים הדומה לאחותה סיגלית?

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/p5bcnW-nr

עדות:

סבתי וסבי, ציון וסופיה גלם עלו ארצה מבנגאזי לוב, לאחר ששוחררו ממחנה הריכוז "ג'אדו" שבחבל קירינאיקה לוב. אמי, סיגלית ליזה ג'רבי ת"ז 041888835 נולדה במחנה הריכוז ושרדה אותו בזכות תושייתם ואהבתם של סבי וסבתי.

לאחר קום המדינה נולדו לסבי וסבתי שני ילדים: יצחק יליד 1947 ו- נעמי ילידת 1948. מספר תעודת הזהות של נעמי, היה כפי הנראה עוקב לזה של אמי.

בשנת 1949 עלו סביי וילדיהם לארץ ולאחר שהות קצרה במחנה המעבר בחיפה הועברו למעברת פרדסייה.

סמוך לאחר עלייתם ארצה, בהיות דודתי נעמי בת כשנה, נשלחה לבית החולים בהיותה חולה ולוותה על ידי סבתי. סבתי ראתה בהחלמתה של דודתי, וראתה כי שבה לאיתנה ואף הילכה בריאה וטובה. אף על פי כן, דודתי נעמי, לא שוחררה אל ביתה עם סבתי וזאת כי הצוות הרפואי ביקש מסבתי כי תשוב אל ביתה להביא בגדים לבתה התינוקת ותשוב למחרת היום.  

בשובה אל בית החולים למחרת היום, נאמר לסבתי כי נעמי נפטרה והובאה לקבורה. סבתי ביקשה לראות את הקבר בו נקברה, ובקשתה זו מעולם לא קוימה. סבתי הייתה עולה חדשה, לא ידעה קרוא וכתוב והשפה העברית השגורה בפיה הייתה בסיסית בהיותם עולים חדשים שאך זה הגיעו ארצה.

סיפורה של נעמי, דודתי החטופה, מלווה אותי מילדותי ושמעתיו מסבתי עליה השלום אין ספור פעמים. מעולם לא האמינה סבתי כי בתה נפטרה באותה עת.

אמי אף היא זוכרת היטב את סיפור המעשה העצוב והכואב בו ילדה בריאה נחטפה יום אחד כאילו בלעה אותה האדמה.

סיפורנו זה מעולם לא הובא בפני מוסד כלשהו, לא נחקר באף אחת מוועדות החקירה, והיום בהיותי אדם בוגר, ברצוני לעשות כל שביכולתי כל עוד אמי ואחיה חיים על פני האדמה הזאת להפגישם עם אחותם האבודה.

לעזרתך בהמשך התהליך אודה.

סגלית ליהי ג'רבי.

סגלית ג'רבי מחפשת את אחותה ילידת שנת 1948. צריכה להיות דומה לה במראה שלה. אם אתם מכירים אישה בת 68 שנים הדומה לאחותה סגלית, פנו אלינו 054-5320390 או באמצעות המייל lorish69@gmail.com

סגלית ג'רבי מחפשת את אחותה ילידת שנת 1948. צריכה להיות דומה לה במראה שלה. אם אתם מכירים אישה בת 68 שנים הדומה לאחותה סגלית, פנו אלינו 054-5320390 או באמצעות המייל lorish69@gmail.com

סגלית ג'רבי בצעירותה. מחפשת את אחותה ילידת שנת 1948. צריכה להיות דומה לה במראה שלה. אם אתם מכירים אישה בת 68 שנים הדומה לאחותה סגלית, פנו אלינו 054-5320390 או באמצעות המייל lorish69@gmail.com

סגלית ג'רבי בילדותה. מחפשת את אחותה ילידת שנת 1948.

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “משפ' גרבי מחפשת את אחותם ילידת 1948 נחטפה בגיל שנה. כנראה קיבלה מספר תעודת זהות עוקב לאחותה סיגלית ג'רבי – מזהים אישה בת 68 שנים הדומה לאחותה סיגלית?

  1. הורי עלו מפרס באפריל 1958 עם ארבעה ילדים והגיעו לעיירה אופקים. אחד מהם יליד 1955 ת. ז.065366551 התינוק בהרוז אושפז בבית חולים סורוקה. כאשר בא אבי לבקרו לאחר יום או יומיים, נאמר לו כי חלה ונפטר. אין מקום קבורה. אשמח לקבל פרטים למי לפנות בנושא.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s