שלום צארום ניצב משנה בדימוס: להקים מרכז עצמאי לחקירת חטיפת ילדי תימן

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/p5bcnW-nM

את עוולות משטר החונטה האשכנזית בעולים החדשים מתימן וארצות ערב והמזרח אי אפשר אפילו להתחיל לתאר. חומרים רבים מצויים בכספת אצל עורכי דינו של עמי משולם, הבן של הרב עוזי משולם ז"ל שעבר התעללות קטסטרופלית ע"י מדינה שלמה שניסתה להשתיק אותו ולהמית אותו. אבל חומרים אלו לא ישוחררו עד שהמדינה תבטיח לעמי משולם חסינות. בינתיים כל מיני חכמולוגים כמו ניצב המשנה בדימוס, שלום צארום, מציעים כל מיני הצעות. רובן נאיביות.

צארום מציע להקים מרכז עצמאי לחקירת הפרשה. באמת צארום, להקים מרכז? בוא נחשוב על זה. כמה זמן יבוזבז על התקצוב? כמה זמן יבוזבז על הרכב המרכז? כמה כסף יקבל יו"ר המרכז? הרי ראינו כבר מה קורה עם העמותות לחלוקת כספי נפגעי השואה. הם שואבים משכורות עתק, מחלקים לניצולים נזיד עדשים חודשי, וערימות הכסף מצטברות בבנק וכלום לא קורה. אז גם עם חטופי תימן מזרח ובלקן אתה מציע אותו דבר? לייבש את כולם עד שיקימו מרכז? הבדיחה  על חשבוננו, ובינתיים צארום קיבל כתבה בעיתון.

אז מה באמת צריך לעשות חקירת חטיפת ילדי תימן מזרח ובלקן? לתת הוראה לכל הגופים המחזיקים חומרים בנושא לפרסם אותם מייד וללא צנזורה. שום "מרכז" לא יצליח להביא לחקר האמת, שכן חברי המרכז עצמם יריבו בינהם מה מותר לציבור לדעת ומה אסור.

כמו כן צריך לתת לעמי משולם חסינות על החומרים שאביו אסף אותם יפרסם.

"אני מציע הקמת מרכז אחד ברמה לאומית"

קרדיט: קרן שלהבת אתר לוקאל הוד השרון  07.07.2016

מעקב "local" פרשת היעלמותם של ילדי תימן, המזרח והבלקן: שלום צארום, תושב הוד השרון, גמלאי של המחלקה לזיהוי פלילי, מציע להקים מרכז שיהווה כתובת ברורה ברורה לכל מי שמנסה לפתור את תעלומת משפחתו. הצעה ברוח זו הוא הפנה לשר הנגבי הממונה על הטיפול בפרשה

1שלום צארום, תושב הוד השרון, גמלאי של המחלקה לזיהוי פלילי, ששירת במז"פ 27 שנה, ובתפקידו האחרון היה אחראי על המערך האופרטיבי של הזיהוי הפלילי בארץ, החליט לסייע למשפחות חטופי תימן. צארום שלח מכתב לשר צחי הנגבי שהוטלה עליו המשימה לטפל בנושא. צארום מציע לשר הנגבי להקים מרכז שירכז את הטיפול בפרשה זו.

שלום החליט לשלוח את המכתב לשר הנגבי לאחר שנפגש עם מנחם חתוכה יצהרי, שסיפורו פורסם בשבוע שעבר ב"לוקאל": "שמעתי כל הזמן על הפרשה, אולם כששמעתי את הסיפור מפיו של מנחם, החלטתי לנסות לסייע לו. לקחתי ממנו עדויות ופרטים והתחלתי לנסות לתור אחר אחיו. מנחם הוא לא היחיד שסובל ומחפש את בן משפחתו, לכן החלטתי לכתוב לשר מכתב. לצערי הוא ענה לי שאין ביכולתו לעשות יותר ממה שהוא עושה".

מאין הידע והיכולת לתרום לפענוח הפרשה?

"במסגרת פעילותי במשטרת ישראל, עסקתי בנושא זה לא מעט. צברתי ניסיון רב וייחודי בניהול אירוע רב נפגעים בהיבט מקצועי של איתור גורמי האירוע וזיהוי הקורבנות. לדוגמה, לאחר הצונאמי בשנת 2005 בתאילנד עמדתי בראש המשלחת המקצועית מישראל, לסייע באיתור וזיהוי הקורבנות. הצלחנו לשכנע את גורמי הממשל שם להקים מרכז אחד לנושא זיהוי החללים, במקום המרכזים הרבים שצצו שם. רעיון שהוכיח את עצמו והיווה מודל לטיפול יעיל באירוע רב נפגעים".

אז מה בעצם אתה מציע?

"אני מציע הקמת מרכז אחד ברמה לאומית, שירכז את המידע והטיפול בנושא זה, ולא כפי שהדבר נעשה כיום ע"י עמותות וגופים חוץ מוסדיים, המרכזים כל אחד מידע חלקי. המשימה היא לא להפנות אצבע מאשימה כלפי מי שהיו אחראים לנושא זה באותם ימים ולא לבוא עימם חשבון, אלא להקים מרכז אחד שיהווה כתובת ברורה לכל מי שמנסה לפתור את תעלומת משפחתו. להקים מרכז שייזום פעילות חשיפה, תחקור עדים, יאסוף מידע ויצליב נתונים לצורך איחוד משפחות וחשיפת גורלם של מי שנחשבים כנעדרים או חטופים, מקים מאגר נתונים ביומטריים שכולל צילומים, מאגר DNA ,חפצים אישיים וכו'. הצוות צריך להיות גוף עצמאי, ולא ממוסד על מנת לזכות באמון הציבור. אני חושב שרק כך יגיעו למוצא בכל הפרשה הזו".

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: